22 Oca 2015

Makine Halısı Yıkama

Makine Halısı Yıkama

Ankara Ardam Makine halısı yıkama, özel ekipman kullanılarak yapılan bir halı temizleme yöntemidir. Bu yöntem vakumlama veya leke temizleme gibi geleneksel temizleme yöntemlerinden daha verimli ve etkilidir. Bununla birlikte her biri farklı özelliklere sahip birkaç farklı tipte makine halı temizleme ekipmanı bulunmaktadır.

İhtiyacınıza Yönelik Halı Yıkama Makineleri

Makine halısı yıkama konusunda en yaygın kullanılan makine türleri şunlardır:

  • Sıcak su makineleri: Bu makineler, halıları derinlemesine temizlemek için sıcak su ve bir temizleme solüsyonu kullanır. Sıcak su, kir ve lekelerin çözülmesine yardımcı olurken, temizleme solüsyonu bunların çıkarılmasına yardımcı olur. Sıcak su makineleri hem konut hem de ticari halıları temizlemek için kullanılabilir.
  • Kuru temizleme makineleri: Bu makineler, halıları temizlemek için kuru temizleme solüsyonu ve döner fırça kullanır. Kuru temizleme solüsyonu halıya uygulanır ve daha sonra kir ve lekeleri çıkarmak için fırça ile çalkalanır. Daha sonra halı, temizleme solüsyonunu ve kiri çıkarmak için vakumlanır.
  • Vakumlama makineleri: Bu makineler, kiri ve lekeleri içine alan ve vakumla kolayca çıkarılmasını sağlayan bir temizleme solüsyonu kullanır. Temizleme solüsyonu, vakumla kolayca çıkarılabilen kristalimsi bir kalıntı oluşturmak üzere kurur.
  • Kaporta makineleri: Bu makineler, halıları temizlemek için bir temizleme solüsyonu ve döner bir fırça kullanır. Temizleme solüsyonu halıya sürülür ve ardından fırça ile çalkalanır. Daha sonra makinenin kafasına bir başlık veya yastık yerleştirilir ve temizleme solüsyonunu ve kiri emmek için kullanılır.

Makine Halısı Temizleme Yöntemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makine halısı yıkama konusunda bir temizleme yöntemini seçerken, temizlenen halının türünü, kirlilik seviyesini ve istenen sonucu göz önünde bulundurmak önemlidir. Sıcak su ekstraksiyonu, çok kirli halıların derinlemesine temizlenmesi için en etkili yöntemdir. Vakumlama ve kuru temizleme ise daha hafif temizlik işleri için daha uygundur.

Sıkça Sorulan Sorular

Halılarımı yıkatmak yıpranmasına sebep olur mu?

Eğer kaliteli bir halı yıkama firması bulduysanız kullandığı malzemeler kaliteli olacağından halıya herhangi bir zarar vermeyecektir.

Halılarımı nasıl toplamalıyım?

Halılarınızı üst kısmı içe denk gelecek şekilde rulo haline getirip bir ip yardımı ile bağlayın.

Halılarımı yıkamasam ne olur?

Halılar bütün tozları, kirleri biriktirdiği için sağlık açısından mutlaka temizlenmesi gerekir.

img_divider

Ankara Ardam Halı Koltuk Yıkama Fabrikası

Ankara'nın en iyi ve titiz yıkama fabrikası Ardam halı koltuk yıkama siz değerli müşterilerinin her daim yanında bizlere iletişim adresimizden ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

  Bizi arayarak, formu doldurarak talepte bulunun
  Ekibimiz size uygun zamanda gelip halılarınızı alsın
 Halılarınız özenle, el değmeden yıkansın
  Kalite kontrolden geçerek tekrar servis aracına yüklensin
  Talep ettiğiniz zamanda servisimiz halılarınızı teslim etsin

×
Show
×
Show