Yün Halı Yıkama

Ankara Ardam Yün Halı Yıkama

Buharlı temizleme olarak da bilinen sıcak su ekstraksiyonu, yün halı yıkama konusunda en etkili yöntem olarak kabul edilir. Liflerden kir ve lekeleri çıkarmak için sıcak su ve yüksek basınç altında bir temizleme solüsyonu da kullanılmaktadır

Yün Halı Nasıl Yıkanır?

Yün halı yıkama evde yıkamak için oldukça zor bir işlem olabilmektedir. Bununla birlikte evinizde yeterli ve uygun bir alan da olmayabilir. Dolayısıyla yün halı yıkama konusunda tecrübeli, profesyonel kişilerle çalışmanız son derece faydalı olabilmektedir.

Yük Halı Yıkama Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yün halı yıkama halının türünün oldukça hassas olmasında dolayı yıkama konusunda da oldukça dikkat edilmesi gereken durumlar olmaktadır. Bu sebeple yün halı nasıl yıkanır adım adım bir kılavuz paylaşıyoruz.

  • Yün halılar, liflerine zarar verebileceğinden ve renk solmasına neden olabileceğinden, sert kimyasallar veya ağartıcılarla temizlenmemelidir. Bunun yerine, özellikle yün halılar için formüle edilmiş hafif bir deterjan kullanın.
  • Yün halıdaki lekeleri çıkarmak için hızlı hareket etmek önemlidir. Lekeyi temiz, nemli bir bezle silin ve mümkün olduğu kadar fazla leke çıkarın. Ardından, lekeye az miktarda yün için güvenli bir temizleme solüsyonu uygulayın ve temiz, beyaz bir bezle hafifçe ovun.
  • Profesyonel yün halı yıkama hizmetlerinde, halıların zarar görmeden iyice temizlenmesini sağlamak için genellikle pH dengeleme gibi özel ekipman ve teknikler kullanılır.
  • Yün halı, liflerde birikebilecek kiri, tozu ve diğer kalıntıları temizlemek için düzenli olarak vakumlanmalıdır. Bu, halının temiz görünmesine ve ömrünün uzamasına yardımcı olacaktır.
  • Yün halı için, halı liflerinin matlaşmasına ve tüylenmesine neden olabileceğinden, elektrikli süpürge kullanırken çırpıcı fırça kullanmaktan veya fırça rulosunu kapatmaktan kaçının.

Sıkça Sorulan Sorular

Yün halı yıkama konusunda dikkat etmen gerekenler nedir?

Yün halınızı kesinlikle sert kimyasallar ile yıkamamanız gerekmektedir.

Ağır mobilyaların yün halıma zarar vermemesi için neler yapabilirim?

Ağır mobilyaları yün halı üzerinde taşırken, liflerin ezilmesini ve kalıcı hasara yol açmasını önlemek için mobilya sürgüleri veya pedleri kullanmak önemlidir.

Yün halım yıkandıktan sonra renk verdi ne yapmalıyım?

Renk veren halınızın eski haline dönmesi için mutlaka kaliteli bir halı yıkama firması ile anlaşmanız gerekmektedir.

img_divider

Ankara Ardam Halı Koltuk Yıkama Fabrikası

Ankara'nın en iyi ve titiz yıkama fabrikası Ardam halı koltuk yıkama siz değerli müşterilerinin her daim yanında bizlere iletişim adresimizden ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

  Bizi arayarak, formu doldurarak talepte bulunun
  Ekibimiz size uygun zamanda gelip halılarınızı alsın
 Halılarınız özenle, el değmeden yıkansın
  Kalite kontrolden geçerek tekrar servis aracına yüklensin
  Talep ettiğiniz zamanda servisimiz halılarınızı teslim etsin