Halıfleks Yıkama

Ankara Ardam Halıfleks Yıkama

Halıfleks yıkama, halılardan kir, leke ve alerjenlerin çıkarılması işlemidir. Halıları temizleme konususunda çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlar:

  • Buharlı temizleme,
  • Kuru temizleme
  • Şampuanlama’dır.

Sıcak su ile çıkarma olarak da bilinen buharla temizleme, halıdaki kiri ve lekeleri çıkarmak için sıcak su ve bir temizleme solüsyonu kullanmayı içerir. Bu yöntem, halıları temizlemenin en etkili yollarından biri olarak kabul edilir. Kuru temizleme ise halıyı temizlemek için kuru bir bileşik kullanır. Bu yöntem genellikle buharlı temizlemeden daha hızlıdır, ancak derinlere işlemiş lekeleri çıkarmada o kadar etkili olmayabilir. Şampuanlama, halıyı fırçalamak için bir temizleme solüsyonu ve döner bir fırça kullanmayı içerir. Bu yöntemin genellikle buharlı temizleme ve kuru temizlemeden daha az etkili olduğu kabul edilir.

Halıfleks Nasıl Yıkanmalıdır?

Halıfleks bildiğimiz halılar gibi parça parça olmadığı ve neredeyse bütün zemini kapladığı için temizlemesi oldukça zordur. Halıfleks yıkama konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey halının türüdür. Yıkama işleminizi mutlaka halının türüne göre yapmalısınız. Aksi takdirde yıkamak için ekleyeceğiniz herhangi bir madde halınıza zarar verebilmektedir. Bununla birlikte ne kadar bol su kullanırsanız kullanın ya da yeteri kadar deterjan kullandığınızı düşünün halınız tam anlamıyla temizlenmiş olmayabilir. Bu noktada bir profesyonel hizmet almanız gerekebilmektedir.

Halı Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halıfleks yıkama, halının ömrünü uzatmak için kir, leke ve alerjenleri gidermek için düzenli olarak yapılmalıdır. Yılda en az bir kez özellikle çocuklu ve evcil hayvanlı evlerde daha sık profesyonel bir hizmet önerilir. Halıyı temizlemeden önce mümkün olduğu kadar çok kir ve kalıntıyı temizlemek için vakumlamak önemlidir. Ayrıca, solüsyonun halıya zarar vermeyeceğinden emin olmak için temizleme solüsyonunu tüm halıda kullanmadan önce halının göze çarpmayan bir bölgesinde test etmeniz önerilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Halıfleks yıkama konusunda nelere dikkat etmeliyim?

Halı yıkama konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli konu halının türüdür. Mutlaka halınızın türüne göre bir yöntem kullanın.

Halımı ne sıklıkla yıkamalıyım?

Yılda bir kez yıkamanız yeterlidir.

Halım uzun süredir temizlenmedi, yıkarken hangi yöntemi kullanmalıyım?

Buharlı temizleme, oldukça kirli halılar için etkilidir.

img_divider

Ankara Ardam Halı Koltuk Yıkama Fabrikası

Ankara'nın en iyi ve titiz yıkama fabrikası Ardam halı koltuk yıkama siz değerli müşterilerinin her daim yanında bizlere iletişim adresimizden ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

  Bizi arayarak, formu doldurarak talepte bulunun
  Ekibimiz size uygun zamanda gelip halılarınızı alsın
 Halılarınız özenle, el değmeden yıkansın
  Kalite kontrolden geçerek tekrar servis aracına yüklensin
  Talep ettiğiniz zamanda servisimiz halılarınızı teslim etsin